BAYRAKTAR AKINCI BU SEFER BOMBALARLA UÇTU!

Tüm testleri başarı ile geçen Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız hava arcından yeni bir paylaşım daha geldi.Yapılan tüm testleri geçen AKINCI TİHA bu kez 1360kilogramlık bombalarla uçarak 30.000 feette ulaştı.

akıncı bombalarla uçtu

Bayraktar Akıncı Tiha (Taarruzi İnsansız Hava Aracı)resmi heyetlerin önünde toplam 3000 libre (1.360 kilgram) faydalı yükle 13 saat 24 dakika uçuş gerçekleştirdi.Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)liderliğinde yürütülen proje kapsamında ,Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA kabiliyetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Kalkış ağırlığı 6 tonu (6.049kilogram)geçen AKINCI ,tam yüke yakın faydalı yük ile güçlü bir performans sergileyerek 30 bin feet (9 bin 144 metre) irtifaya kadar yükseldi.9 Temmuz’da gerçekleşen uçuşta gövde altında TUBİTAK SAGE tarafından yerli olarak geliştirilen NEB ( Nüfuz Edici Bomba)ile havalanan AKINCI,bu uçuşta 13 saat 24 dakika havada kaldı.

Bayraktar Akıncı 8 Temmuz’da gerçekleştirdiği 25 saat 46 dakika süren uçuşunda 38 bin 39 feet (11 bin 594 metre) yüksekliğe çıkarak Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırmıştı.

Bugüne kadar test ve eğitim uçuşlarında 874 sorti yapan AKINCI,5 Temmuz’da gerçekleştirilen atış testinde ise Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen harp başlıklı mühümmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T ile hedefleri tam isabetle vurdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: