Belediye Başkanı Rüşvet İddiası İle Tutuklandı!

Liverpool Belediye Başkanı rüşvetle bağlantılı olarak sansasyonel bir şekilde tutuklandı ve dolandırıcılık soruşturmasının bir parçası olarak dolandırcılık ve tehdit suçları ile tutuklandı.

62 yaşındaki Joe Anderson, şehirdeki inşaat ve imar sözleşmelerine yönelik polis soruşturması kapsamında Merseyside Polisi tarafından diğer dört kişiyle birlikte tutuklandı.

Polis, Belediye Başkanının kimliğini doğrulamadı, ancak 62 yaşındaki Anderson’un rüşvet ve gözdağı verme komplosu şüphesiyle tutuklandığını söyledi.

Kaynaklar, 62 yaşındaki Anderson’un tutuklanmasının ardından İşçi Partisi’nden de uzaklaştırıldığını belirtti.

Emekli İşçi politikacısının, Old Swan semtindeki evinde sabah saat 7 civarında yakaladığı öğrenildi.

Anderson, Ekim ayında hükümetin “karmakarışık” olarak damgaladığı kademeli kilitleme sistemine yönelik sesli eleştirisiyle manşetlere çıktı. 

Liverpool, şehirdeki vakalar artarken ülkenin ikinci ulusal tecritinden önce ilk Kademe Üç’e giren ilk İngiliz bölgesiydi.

Hükümeti, Ekim ayında yerel liderler herhangi bir şey kabul etmeden, şehre yönelik Üçüncü Kademe önlemlerini almakla suçladı. 

Kuzey’in çok sayıda etkilenen alanlarıyla kuralları yıkan Manchester Belediye Başkanı Andy Burnham’ın eleştirileriyle birlikte geldi.

62 yaşındaki başkanın yanı sıra dört kişi daha tutuklandı.

72 yaşındaki ve 25 yaşındaki bir kişi, bir tanığa tehdit şüphesiyle tutuklandı. 

Tutuklamalar, Merseyside polisinin mülk geliştiricileri ve konsey arasındaki anlaşmaları inceleyen 15 aylık bir operasyon olan Aloft Operasyonu kapsamında geldi.

32 yaşındaki geliştirici Elliot Lawless ve 50 yaşındaki konsey yenileme müdürü Nick Kavanagh, 2019’da dolandırıcılık şüphesiyle tutuklandı, ancak her ikisi de serbest bırakıldı.

Kavanagh diğer dört kişiyle birlikte Eylül ayında rüşvet ve yolsuzluk şüphesiyle yeniden tutuklandı ancak yine serbest bırakıldı.

İkisi de suçlamaları reddettiler. 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: