Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bildiri Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Beştepe’de yaptığı değerlendirme toplantısı sonrası Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

2 saat 10 dakika süren değerlendirme toplantısının ardından,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Art Niyetli Bir Girişimdir!

Az önce yaptığımız toplantıda 2 gündür ülkemizi meşgul eden mesele ile ilgili tartışmaları ayrıntılarıyla değerlendirdik.Bir gece yarısı yapılan bu eylem uslübu ,yöntemi hemde yol açacağı açıkça belli olan tartışmaları itibari ile kesinlikle art niyetli bir girişimdir.

Hiçbir emekli kamu görevlisinin topluca böyle bir yola teşebbüs etme hakkı yoktur.Biz bu amirellerin,bu dönemde Kıbrıs’tan Karabağ’a kadar verdiğimiz mücadelede bir araya gelerek bildiri yayınladıklarını görmedik.15 Temuz darbe girişimine karşı milletimizin yanında yer aldıklarınıda görmedik.

Buna İfade Özgürlüğü Denemez!

Tartışmanın sebebi kesinlikle ifade özgürlüğü meselesi değildir.Bir gece yarısı 104 emekli amiralin böyle bir girişimde bulunması kabul edilemez.Buna ifade özgürlüğü denilemez.İfade özgürlüğü,seçilmiş seçilmiş yönetimi darbeyle tehdit eden cümleleri kapsamaz.

Bildiriye Karşı Tüm Tavrımızı Ortaya Koyuyoruz !

Bugünde yaşananların muhasebesini milletimizle yapmak üzere bir araya geldik.Merhum Menders’e de böyle yapmışlardır.12 Eylül’den önceki hükümetleri aynı yöntemle sindirmeye çalışmışlardır.Kendi hükümetimizde bu yaklaşımlara ağır bir şekilde tepki koyduğumuz için devamını getirememişlerdir.İnşaallah,2023 seçimlerinde bu yaşananları milletimizin takdirine sunacağız.

Montrö’dan Çıkmakla İlgili Bir Çalışmamız Yoktur!

Yapılan açıklamada 2 temel iddia ortaya konmaktadır.1.montrö anlaşmasının tartışmaya açılmasıdır.2. basında yer alan bazı görüntülerdir.Boğazların statüsü ile ilgili sorunların çözümü sonraki yıllara bırakılmıştır.1936 yılında boğazlarla ilgisi olmayan devletlerle Montrö sözleşmesi imzaladık.Dönemin şartlarında önemli bir kazanımdır. Daha iyisi gelene kadar bu sözleşmeye devam ediyoruz.Bu sözleşmeyle ilgili medyada bir çok görüş ortaya konulmuştur.Bu bizim egemenlik mücadelemizdir.Peki biz İstanbul Boğazı’nda egemenmiyiz?Maalesef!Bilhassa Kanal İstanbul boğazdaki egemenliğimizi tahsis edecektir.

Montrö Sözleşmesinden çıkmakla ilgili halihazırda ne çalışmamız nede bir niyetimiz vardır!Ama gelecekte bu ihtiyaç ortaya çıkarsa ,ülkemizi daha iyisine kavuşturmak üzere her sözleşmeyi gözden geçirmekten de çekinmeyiz!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: