Donald Trump Elon Musk’un Sosyal Medya Kurmasını İstiyor

Geçtiğimiz günlerde öncesinde Twitter’in arkasından Facebook, Instagram, Twitch ve YouTube gibi büyük teknoloji firmaları Donald Trump’ı yasakladıktan sonra,Donald Trump,sosyal ağ olan Parler kullanmaya başladı.

Donald Trump Elon Musk’un Sosyal Medya Kurmasını İstiyor.

Ancak bu ağ, potansiyel olarak şiddeti teşvik edebilecek içerikler nedeniyle sorunlar yaşıyor. Apple ve Google, uygulamayı kendi App Store’larından kaldırdı. Sosyal ağ şuanda çevrimdışı olduğu için , Trump destekçileri kendilerini barındıracak sosyal ağ aramaya başladılar.

Parler Nedir?

Parler, Amerikan mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Uygulama çoğunlukla Trump destekçileri, muhafazakarlar, komplo teorisyenleri ve aşırı sağcılar tarafından kullanılmıştır.

Parler, Amerikan mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Uygulama çoğunlukla Trump destekçileri, muhafazakarlar, komplo teorisyenleri ve aşırı sağcılar tarafından kullanılmıştır.

Totalde 10 milyon kullanıcıya ,aktif 4 milyon kullanıcı sayısına sahip uygulama kasım 2020 tarihinde Jogn Matze tarafından kurulmuştur.

Parler’in Sorunları Sebebi İle Elon Musk’a Yeni Bir Sosyal Medya Oluşturma Çağrısı

Donald Trump tuhaf bir şekilde dünyanın en zengin adamı Elon Musk’u yeni bir sosyal ağ oluşturmaya çağırdı.

Trump , Musk’un Twitter’ı geçebileceğini ve “gerçek tarafsız hakemler ve doğrulayıcılar” ile nefret söylemi ve şiddet çağrılarıyla ilgilenen bir sosyal ağ oluşturabileceğini ekledi.

milyarder henüz bir sosyal ağ kurma niyetini açıklamadı.

Bu haftanın başlarında Musk, Trump’ın sosyal ağ yasağı ile ilgili ve pek çok kişinin “ifade özgürlüğünün fiili hakemi olarak Batı Yakası ileri teknolojisine sahip olmayı” kabul etmeyebileceğini söyledi. Bununla birlikte,  milyarder henüz bir sosyal ağ kurma niyetini açıklamadı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: