EVDE FİLM KEYFİ

Bütün gün evde sıkılan,bunalan,akşam işten eve yorgun gelip biraz uzanıp gevşemek isteyen veya içinde bulunduğu sıkıntı ve stresi unutup rahatlamak isteyenlerin ucuz ve külfetsiz eğlencesi evde film ve dizi keyfi!Hafta sonu dışarı çıkamayan ve planı olmayanların kurtarıcı eğlencesi!

Amerikan Sineması,Hollywood Filmleri,Kore Dizileri,Bollywood Filmleri,Yerli Film ve Diziler! En çok vakit geçirmek,eğlenmek için izlenir filmler.Bazen de hayalini kurduğumuz hayatların içine gireriz ekrandan.Özlemini çektiğimiz bir aşkın ortasındayızdır yada kariyer sahibi ,çok zeki, bir iş adamıyızdır veya öğle kahvesini içmek için Paris’e uçuyoruzdur.Son model araba ve lüx evlerde hiç çalışmadan eğlencelerde gezinirken,baş döndüren güzellik veya yakışıklılığımızdan dolayı peşimizde koşturan aşıklardan kaçıp gerçek aşkımız ile karşılaşıyoruzdur!😉

Sıkıntı ve mutsuzluklarımızı unutmak için sahte hayatlara yolculuk yaparız durmadan.Açıp izlediğimiz bir filmde başarılı film yıldızıyla özdeşleşip 2 saatlik başarılı bir insan olmanın mutluluğu dolar içimize.Aşkımızdan ölenlerin hüznü ile bazen gözlerimiz yaşarır,biraz burnumuz akar.😁 Eğlenmek,vakit geçirmek veya teselli bulmak için izlediğimiz filmler ne yazıkki hep arkası yarınlara kalır.Film bittiğinde sahte başarı ve aşklarımız,şaşalı hayatlarımız bitmiş ve gerçek hayatımıza kaldığımız yerden, yanlız ve sönük bir şekilde devam ediyoruzdur!

Ertesi gün elimizde patlamış mısırlarımız ile yeni bir film veya yeni bir bölüm ile tekrar başarı ve mutluluğa ulaşmayı bekleyerek oyalanırız.Yada gerçek silik, sıradan heyecansız mutsuz hayatlarımıza,gerçek anlamda bakar, kendi oynadığımız filmimizde kaçırdığımız güzelliklere odaklanabiliriz!

Biraz gevşemek,biraz eğlenmek ve vakit geçirmek için izlediğimiz film ve diziler, hayatlarımızda kendi filmimizi kaçımamıza ve başrolden düşmemize sebep olmaktadır.Parıltılı hayatlar aklımızı başımızdan almakta,daha lüx,daha aşık,daha başarılı,daha eğlenceli,daha sorumsuz vs.hep dahayı istemekte ve elimizde olan o kadar güzelliğe yüz çevirmekteyiz.

Sabah iç ısıtan sıcacık bir çay,yaptığımız bir iş,sahip olduğumuz eş,çocuklar,arkadaş,uzatılan bir tabak aş,bir komşu selamı ,başımızı uzatıp gökyüzüne baktığımız camımız hep sıradan ve yetersiz gelmektedir!

Koştur koştur yetiştiremediğimiz yorgunluktan bitap düştüğümüz işlerimiz hiç bir gün bitmez,hep vakitsizizdir.Bunun yanı sıra canımız sıkılır vakit geçirmek için dizi veya filmler açar yetmeyen vaktimizi lüzumsuz şeyler ile ziyan ederiz.Heyecan verici pırıltılı film ve dizileri izlemekten,kendi başrolünü oynadığımız filmimizi ihmal ederiz.Çoğu zaman acele ile geçiştirerek kendi filmimizi görmezden gelir,sahte hayatları izlemeye koşarız.

Her insanın hayatı kendi filmi gibidir.Yada bir roman!Anlatılsa her bir kişi, ciltler dolusu kitap doldurulacak hikayelere sahiptir.Hayatının başrolüdür! Kitapların içini neyle doldurduğumuz veya filmimizde ki rolü nasıl oynadığımız bizlere bağlı!

Okuyunca huzur duyulacak veya izlenince gurur duyulacak kitap ve filmler ortaya koyalım!Hayatlarımızdaki küçük ayrıntılarda mutlu olalım ve vakitlerimizi boş şeylerde harcayıp hayatlarımızı kaçırmayalım!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: