EVDE KOLAYCA YAPILABİLECEK DOĞAL YÜZ BAKIM ÖNERİLERİ

Kadınların önem verdiği güzellik konularının başında , yüz güzelliği gelir!

kadın

Yapılan ağır makyajlar,yaşın ilerlemesi ve sağlıksız beslenme gibi nedenler ile zamanla cilt sağlığı ve görünümünde deformasyonlar meydana gelmesi kadınların korkulu rüyasıdır.Bu durumu en aza indirmek veya durmak için çok para harcamadan,evdeki malzemeler ile fazla zaman harcamadan doğal yüz bakım önerilerini sizlerde pratik bir şekilde uygulayabilir ve sağlıklı,genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Herşeyin başı sağlık;dengeli ve sağlıklı beslenin.Beslenme cilt sağlığını da etkiler!

yüz aynası

Evde Cilt Ve Yüz Bakım Önerileri:

Cilt bakımına önce;temizleme ile başlanır.Sonra peeling yapılır.Daha sonra maske uygulaması ve en son nemlendirme ile bitirilir.

çiçek su damlası

Yüz Bakımı İçin Doğal Temizleme Önerileri:

Yüz bakımında cildimizi bakıma hazır hale getirmek için ilk aşama;cilt temizliğidir.Makyaj yapılmamış olsa bile,gözeneklerin açılması ve uygulamaların daha iyi nufus edebilmesi için ilk öncelik cilt temizliğidir.

sudamlası yaprak

MADEN SUYU İLE CİLT TEMİZLEME:

Hemen herkesin evinde rahatlıkla bulunan maden suyu,iyi bir mineral kaynağıdır.Bir pamuğa dökmüş olduğunuz maden suyu ile yüzünüzü temizlerken canlandırabilirsiniz.

maden suyu

GÜL SUYU İLE CİLT TEMİZLEME:

Herkesin rahatlıkla temin edebileceği gül suyu, özellikle hassas ciltler için yüz toniği olarak iyi bir seçimdir.Bir pamuğa dökülen bir miktar gül suyu ile,yüzünüzü nazikçe temizlerken hoş kokusu ile ferahlayabilirsiniz.

gül suyu

LİMON İLE CİLT TEMİZLİĞİ:

C Vitamini kaynağı olan limon, tonik olarak kullanıldığında; cilt sıkılaştırıcı ve renk açıcı özelliklere sahiptir.Akne,siyah nokta ve sivilcelerden kurtulunmasına fayda sağlar.Yağlı ciltler için daha uygundur.

limon

Yüz Bakım İçin Doğal Peeling Önerileri

Peeling ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesine ve cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

yüz temizleme

KAHVE TELVESİ İLE YÜZ PEELİNGİ:

İçtiğimiz kahvenin telvesini yüzümüze sürerek kolay ve pratik şekilde peeling yapabiliriz.Kahve telveleri,temiz cilde dairesel hareketler ile nazikçe masaj yapılarak sürülür ve ardından durulanır.Ardından nemlendirilmesi ihmal edilmemelidir.

kahve1

ZEYTİNYAĞI VE ŞEKER İLE YÜZ PEELİNGİ:

Zeytinyağı;antioksidandır ve cildi nemlendirir.Yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklar ile savaşır.Cildi tazeler ve yeniler.Bir kase içerisinde karıştılan zeytinyağı ve toz şeker ile temiz yüze masaj yapılır ve durulanır.Bu işlem cildi ölü derilerden arındırırken,gençleştirir ve nemlendirir.

zeytinyağı şeker

Yüz Bakım İçin Evde Doğal Maske Yapımı:

Cilt bakımı ve yüz güzelliği için evde bulunan doğal vitamin ve mineral kaynağı besinlerle maske yapmak hem kolay hemde ucuzdur.

yuz bakım

MUZ MASKESİ:

1adet muz püre haline getirilerek yüze sürülür ve 15-20 dk bekletildikten sonra durulanır.Cildi güçlendirir ve nemlendirir.Kuru ciltler için idealdir.

muz

SALATALIK MASKESİ:

Yarım salatalık püre haline getirilir.Dilenirse 1kaşık bal ilave edilir.Yüze sürülür ve 15-20dk bekletilip durulanır.İstenirse halka doğranmış salatalıklarda yüze konulabilir.Cildi besler,düzenler,nemlendirir ve rahatlatır.Tüm cilt tipleri için uygundur.

salatalık su

YEŞİL ÇAY MASKESİ:

Kullanılan 2-3 yeşil çay poşeti dolapta soğutulduktan sonra yüz üzerine konulur ve 10-15dk bekletilip durulanır.Özellikle göz bölgesi için idealdir.Cildi gençleştirir ve rahatlatır.Tüm ciltlere uygundur.

yeşil çayy

YOĞURT MASKESİ:

Bir miktar yoğurt yüze ince bir tabaka şeklinde sürülür ve 5-10 dk bekletildikten sonra yıkanır.Cildi arındırır ve yumuşatır.

yoğurt

ALEOVERA MASKESİ:

Bir adet olgun aleo vera yaprağı ikiye ayrılır ve içerisinde bulunan jel yüze sürülür.5-10dk bekletildikten sonra durulanır.Cildi besler,nemlendirir ve canlandırır.

aleo vera

Evde Uygulanabilecek Doğal Yüz Nemlendiricileri:

ZEYTİNYAĞI İLE CİLT NEMLENDİRME:

Zeytinyağı E Vitamini içeriği ile cildi besler ve cilt sorunlarını iyileştirmede fayda sağlar.Kuru ve karma ciltler için uygundur.Cildi derinlemesine nemlendirir.

zeytınyağı

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE YÜZ NEMLENDİRME:

Antienflamatuar özellikleri ile cildi korur,besler.Kuru ciltler için iyi bir nemlendiricidir.

Hindistan Cevizi Yağı

GÜL YAĞI İLE CİLDİ NEMLENDİRME:

Her cilt tipi için uygun olan gül yağı,cildi arındırır ve nemlendir.Hücre yenilenmesine katkı sağlar.Cildin canlı ve genç görünmesine yardımcı olur.Su ile açılarak kullanılmalıdır.Veya vazelinin içerisine 5-6 damla katılarak kullanılabilir.

gül yağ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: