Geliştiriciler İçin En İyi 6 Diz Üstü Bilgisayar Önerisi

Günümüzde sürekli gelişen teknolojiye zaman zaman ayak uydurmakta zorlanıyoruz.Dolar,Euro yükseldi derken elimizdeki bilgisayarları uzun yıllar değiştirmemiz de günden güne zorlaşıyor.Özellikle geliştirici iseniz bilirsiniz ki bilgisayarınızın işlemlerinize hızlı yanıt vermesi olmazsa olmazınız dır.

Yıl 2021 oldu artık eski Bilgisayarımı değiştirmek istiyorum fakat hangi bilgisayarı alcam kararsızım mı diyorsunuz?

Bilgisayarlar, özellikle dizüstü bilgisayarlar, her geliştirici için temel araçtır. Elbette, güzel bir klavye ve fareye sahip olmak üretkenliği ve konforu artırabilir, ancak geliştiriciler iyi bir bilgisayar olmadan hiçbir işi yapamazlar.

Pek çok geliştirici türü var, terminali her şey için, hatta kodlama için kullananlar bile var, Java üzerine inşa edilmiş IDE’leri, yoğun kaynak kullanımı için kullananlar. Artı, web geliştiricileri, masaüstü geliştiricileri, oyun geliştiricileri var… benim fikrimi anladınız.

Çok fazla tercih ve stil olduğu için, bu makalede çok amaçlı geliştiricilere odaklanacağız, çok özel bir şey değil fakat çoğumuzun işimizden zevk almasına ve harika bir değer üretmesine yardımcı olacak dizüstü bilgisayarlar.

Kodlama için en iyi dizüstü bilgisayarlar, işletim sistemi, kaynaklar ve konforun doğru kombinasyonu olacaktır. Daha fazla uzatmadan, 2021 için en iyi geliştirici dizüstü bilgisayarları inceleyelim.

Dell XPS 15

Listemizde görünen ilk makine Dell XPS 15’tir. Hızlı performansa ve estetik açıdan çekici bir tasarıma sahiptir. 

Dizüstü bilgisayar, 4k ekran çözünürlüğüne ve15,6 inç ekran boyutuna sahiptir. Dell, dizüstü bilgisayarı farklı bütçe düzeyleri için birden çok donanım seçeneği ile sunar; 10. nesil Intel Core i5-i7 CPU, 8-64 GB RAM, 256 GB-1 TB SSD depolama belleği ve Intel Iris Plus Grafik Nvidia GeForce GTX 1650 Ti seçeneklerine sahiptir.

Özel grafik performansı, size video düzenleme veya işleme gibi yüksek grafik işleri yürütme özgürlüğü verir. Bununla ilgili bir başka harika şey de bataryası. Mükemmel bir pil ömrüne sahiptir, yani bu güçlü cihazla programlamak istediğiniz herhangi bir zamanda bir masaya bağlanmanıza gerek yoktur.

Dizüstü bilgisayar resmi olarak Linux’u desteklemiyor ve dell operatörlerine sorsanız bile, Linux için destek olmadığını söylerler. Ancak, çoğu Linux dağıtımı bu cihazlarda herhangi bir sorun olmadan çalışır.

Apple MacBook Pro 16

MacBook Pro hakkında konuşmadan programlama için en iyi dizüstü bilgisayarlar hakkında konuşamayız . MacOS ve karakteristik performansı ile en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir. Hala 16 inçlik modelin M1 işlemciye sahip olmasını bekliyoruz (umarım yakında çıkacaktır).  

MacOS, parlak ve pürüzsüz bir arayüz ile güçlü bir komut satırı ve UNIX benzeri bir mimariyi birleştirerek her iki dünyanın da en iyisini verdiğinden geliştiriciler için mükemmeldir. Bütçe sorun değilse, kesinlikle bir MacBook Pro almaya değer.

Bu dizüstü bilgisayar, geliştiriciler arasında o kadar popüler ki, çoğu şirket şimdi size varsayılan dizüstü bilgisayar olarak bir MacBook Pro sunacak.

M1 çipli Apple MacBook Air

Apple MacBook Air yenilendi ve birkaç önemli güncelleme ile, yüksek hızlı ve duyarlı bir arayüz, gürültüsüz kullanım, son modelle benzer bir tasarımla yenilendi ve fansız olması onu web geliştirme için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri haline getirdi . 

MacBook Pro (veya diğer yüksek teknolojili Windows dizüstü bilgisayarlar) gibi bir güç merkezi olmasa da, Mac için özel olarak tasarlanmış ve benzersiz bir performans sunan yeni M1 yongasıyla birlikte gelmekte.

Bu dizüstü bilgisayar sizi hayal kırıklığına uğratmayacak ve tüm günlük görevleri sorunsuz bir şekilde yerine getirecek ve onu  MacOS isteyenler için mükemmel bir bütçe dizüstü bilgisayarı haline getirecektir . 

Dell Inspiron

Dell Inspiron,  birçok geliştiricinin gereksinimlerini karşılayan ekonomik bir dizüstü bilgisayardır . Mevcut hafızasını genişletmesine izin veren birden fazla konfigürasyona sahip olduğu için, web geliştiricileri için güçlü bir adaydır .  

Bu dizüstü bilgisayar, Linux ve Windows’u iyi performansla çalıştırabilen uygun fiyatlı bir çözüm olarak birçok geliştiricinin kalbini kazandı.

Microsoft Surface Pro 7

Microsoft Surface Pro 7, bugün satın alabileceğiniz en iyi Windows 10 tablet bilgisayardır. Linux işletim sistemini olağanüstü seviyede iyi çalıştırır.

Surface Pro X serisinin şimdiye kadarki en önemli sorunu, onu öne çıkaran aynı şey ve bu, ARM tabanlı bir işlemci üzerine inşa edildiği gerçeğidir.

Oryx Pro

System76, Linux için bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar üreten bir şirkettir. Ubuntu’nun üzerine inşa edilen PopOS adlı kendi Linux dağıtımlarına bile sahipler.

Şirket, donanımlarının Linux üzerinde mükemmel çalıştığını iddia ediyor ve bu da onu harika bir deneyim haline getiriyor.

Tüm dizüstü bilgisayarlar PopOS veya Ubuntu yüklü olarak gelir ve konfigürasyonlar sonsuzdur. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize daha uygun olanı seçin ve keyfini çıkarın!

Sonuç Olarak

Tüm seçenekleri işaretleyecek tek bir dizüstü bilgisayar yok, ancak her kategoride harika dizüstü bilgisayarlar var. Bugün en sevdiğim dizüstü bilgisayar Dell XPS.Harika bir Linux desteğine sahipler, fiyat için donanım mükemmel ve dizüstü bilgisayarlar iyi tasarlanmış.

Bir başka sağlam kişisel seçim ise MacBook Pro 16 inç. MacOS’u yenmek zor. Sadece gönlüm Linux’dan yana bu yüzden Dell XPS her zaman küçük bir avantaja sahip olacak. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: