General Motors Sürücüsüz Araçlarda Microsoft İle İşbirliği Yapıyor

General Motors, elektrikli, kendi kendine giden arabaların piyasaya sürülmesini hızlandırmak için Microsoft ile işbirliği yapıyor.

Salı günü duyurulan ortaklıkta şirketler, Microsoft’un Azure bulut ve uç bilişim platformunun “benzersiz otonom araç çözümlerini uygun ölçekte ticarileştirmek” için kullanılacağını söyledi.

General Motors, elektrikli, kendi kendine giden arabaların piyasaya sürülmesini hızlandırmak için Microsoft ile işbirliği yapıyor.

Microsoft, General Motors, Honda ve diğer kurumsal yatırımcılara, Cruise’daki 2 milyar dolardan fazla birleşik yeni bir öz sermaye yatırımında katılarak, değerlemesini yaklaşık 30 milyar dolara çıkardı. GM’nin 2016 yılında satın aldığı Cruise, sürücüsüz teknolojide lider oldu ve geçen yılın sonlarında California’dan otomatikleştirilmiş araçlarını sürücüler olmadan San Francisco’da test etmeye başladı.

Otomobil şirketleri, otonom ve elektrikli araçlar geliştirmenin muazzam maliyetlerini ve doğası gereği riskleri minumum seviyeye indirgemek için güçlerini birleştiriyor ve teknoloji şirketlerini adeta gemiye getiriyor.

Honda, General Motors ile Cruise projesinde, Volkswagen ve Ford, Pittsburgh otonom araç şirketi Argo AI ile bir araya geldi ve Hyundai, Waymo’nun sürücüsüz otomobil teknolojisini kullanmak için geçen yaz Fiat Chrysler ile katıldı.

Toyota ve Uber de birlikte çalışırken, Amazon denklemin otomobil üreticisi kısmını atladı ve geçen yaz bir araç çağırma hizmeti için otonom bir araç geliştiren otonom bir araç geliştiren otonom teknoloji şirketi Zoox’u satın aldı.

Guidehouse Insights’tan endüstri analisti Sam Abuelsamid, sürücüsüz araçların toplu olarak benimsenmesinin ve kârların hala bir kaçış yolu olduğunu söyledi.

Abuelsamid, “Gerçek şu ki, birkaç yıl önce tahmin edilen otomatik sürüş ortamının olgunlaşması çok daha uzun sürüyor” dedi. “Bu araçların önemli miktarlarını görmeye başlamamız muhtemelen önümüzdeki on yılın ortası olacak.”

Abuelsamid, karşıma Microsoft gibi bir şirketin eklenmesinin öneminin bulut bilgi işlem gücü ve teknolojiyi iyileştirmek için araçlardan gelen verileri analiz etme yeteneği olduğunu ekledi.

GM Başkanı ve CEO’su Mary Barra, “Microsoft, sıfır çarpışma, sıfır emisyon ve sıfır tıkanıklığın olduğu bir gelecek dünyasına doğru ilerlerken ekibe büyük bir katkı sağlıyor” dedi. “Microsoft, Cruise’un tamamen elektrikli, otonom araçlarının ticarileştirilmesini hızlandırmamıza yardımcı olacak ve 2025 yılına kadar küresel olarak 30 yeni elektrikli araç piyasaya sürerken ve büyümeyi desteklemek için yeni işler ve hizmetler yaratırken General Motors’un bulut bilişimden daha fazla fayda sağlamasına yardımcı olacak.”

General Motors, sektörün elektrikli araçların kitlesel olarak benimsenmesi için tarihi değiştiren bir dönüm noktasına ulaştığını söyleyerek imajını agresif bir şekilde yeniledi. 112 yaşındaki Detroit otomobil üreticisi, bu ay elektrikli araçlara açıkça dönerken yeni yönünü belirtmek için yeni bir kurumsal logo yayınladı. Duman püskürten gazla çalışan pikaplar ve SUV’lar (General Electric) üreten bir şirket olmaktan çok temiz bir araç şirketi olarak görülmek istiyor.

General Motors eski kare mavi logosunu yuvarlatılmış köşelerle çevrili küçük bir general motors ve elektrik fişine benzeyen bir ‘m’ için hurdaya çıkardı.

General Motors hisseleri öğleden sonra işlemlerinde% 9’dan fazla sıçradı ve 54.58 dolara çıktı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: