GİZLİ YALNIZLIK NEDİR?BELİRTİLERİ NELER?

İnsanlar, mutsuz olduklarında kendilerini teselli edecek,neşeli olduklarında onlar ile birlikte sevinecek kişilerin arayışına girerler.Bu,bazen yalnızlıktan bazense can sıkıntısından dolayıdır. Gerçi canın sıkılmasına yol açanda yalnızlık değilmidir zaten?

Yalnızlık:dostsuz,yoldaşsız bir yaşam sürmek demektir.

Aslında,her zaman için bir yakınınızın “olmaması” demek değildir.Bazen sevginin gücünü hissedemediğiniz çakma bağlar kurarsınız farkında olmadan.Veya mutluluğu buldum sanırsınız.Orta da sevgi üzerine kurulmuş sımsıkı bağlar yok ise siz ne derseniz deyin,ben buna;”gizli yalnızlık” adını verdim.

Çok var gizli yalnızlar. Fakat belki de bundan kendilerinin haberleri bile yok.

Aslında bariz bir şekilde gizli yalnızlığın göstergeleri var ama insanlar adını bile duymadıkları şeyi nereden bilecekler,değil mi?

Gizli Yalnızlığın En Çok Görülen 3 Belirtisi

1-)Güvensizlik:

Sırlarınızı sevdiğiniz insanla veya yakınınızla paylaşacak kadar O’na güvenmemek.

2-)Boşvermişlik:

Karşınızdaki sizin,siz karşınızdakinin sorunlarını önemsemiyor,göz ardı ediyorsanız “beni önemsemiyor” düşüncesi aranızdaki bağın kopmasına neden olur.

3-)Düşünce Farklılıkları:

Eğer son zamanlarda yakınınz ile veya herhangi biri ile farklı görüşlerden ve fikir ayrılıklıklarından dolayı tartışıyorsanız yada dışa vurmasanızda içten içe O’na sövüyor,O’na kin besliyorsanız çoktan “gizli yalnız” olma yolunda adım atmışsınız demektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: