Google Search Console Haberler Özelliği Geldi.

Google Search Console bugün yeni güncellemesi ile birlikte Search Console’de yayıncılar için performans raporlarına Google Haberler raporunu kullanıma sundu.

Google arama konsolu,web yöneticilerinin Google Arama’daki web sayfalarının performansını izlemelerine olanak tanıyor.En çok okunan haberler gibi google arama zengin snippetlerine ve google keşfet gibi diğer google ürünlerine ilişkin uzun bilgiler sunmaktadır.

Google Search Console, web sitesi olan bilgisayar kullanıcılarına Google tarafından ücretsiz sunulan bir web hizmetidir. Web site sahiplerinin internet sitelerini Google dizinine eklemelerini, dizindeki durumunu kontrol etmelerini ve optimize etmelerini sağlar.

Artık Google Haberler’deki içerik performansı hakkında kapsamlı bilgiler sunuyor.

Önceden Google Arama performans raporunu ve “Haberler” içerik türünü seçerek Google Arama’daki Haberler sekmesindeki içeriğin performansını kontrol etmek mümkündü.Ancak bu veriler,haberlerdeki performans hakkında bilgi verilmedi.

Google’den Haberler güncellemesi için açıklama

“Bugün,haber yayıncılarının Google Haberler’deki kullanıcı davranışını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için yeni bir Search Console performans raporu başlattık.Bu yeni rapor ile birlikte,Android ve İOS uygulamaları ile Google Haberler uygulamalarındaki tıklamalarınızı,gösterimlerinizi ve TO’nuzu görebilirsiniz.

Bu rapora,Search Console’nin sol gezinme bölgesindeki “Performans” bölümü altında bulunan “Google Haberler” raporundan ulaşabilirsiniz.

Google Haberler (Özgün adı: Google News), Eylül 2002’de Google tarafından hizmete sokulan ve sürekli güncellenen 4000 farklı haber kaynağında içinde kullanıcıların aradıklarını bulmalarını sağlayan servistir.

Search Console’deki diğer performans raporları gibi,Google Haberler raporu da belirli bir dönem için tıklanma ve gösterim verilerini gösterir ve cihaz türüne,ülkeye ve sayfaya göre daha fazla filtreleme seçenekleri sunar.”

Google,geçmişte içerik keşfi için birçok konumda içeriğinizin performansını izleyebileceğinizi göstermekte başarısız olmuştu.

Bu nedenle şirketin farklı tekliflerini,Search Console kenar çubuğunda bağımsız performans raporlarına yoğunlaştırdığını görmek yayıncılar için mutluluk verici.

Keşfet nedir ve Google Haberler nedir artık ayırt etmesi daha kolay.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: