Grafik Tasarım Uygulamalarının Kullanımı Artık Excel Kadar Kolay!

Tasarımcı Olmak İsteyenler Hızlı Bir Şekilde Grafik Tasarımı Nasıl Öğrenir?

Aklınızda ki çizimi resme dökmek istiyorsunuz fakat Adobe fotoşop nasıl kullanılır?Adobe programlarını kullanmayı en basit nasıl öğrenirim?Adobe ile nasıl tasarım yaparım diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Günümüzün dijital ortamında, tasarımın neden yaratıcı departmanın ötesinde önemli olduğunu anlamak çok önemlidir. Sonuçta, pazarlama, markalaşma, satış, iş ortaklıkları ve ortaklıklar, bir şirketin markasının gücüne ve tutarlılığına bağlıdır. 

Bu sorumluluğun yükünü üstlenmek için birkaç grafik tasarımcının olması artık yeterli değil. Sosyal medya çağında, gerçekten başarılı bir markanın, ister geleneksel reklamcılıkta, ister iletişimde veya müşteri hizmetlerinde olsun, farklı platformlar arasında kusursuz bir uyuma ihtiyacı vardır. Bu sadece estetikle ilgili değil, marka imajıyla çalışması gereken herkesin bunu hızlı ve etkili bir şekilde yapmasını sağlamak. Sadece zamandan ve paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda herkes daha büyük bir üretkenlik duygusuyla aynı sayfada kalabilir.

Adobe’nin müthiş yaratıcı çözümler paketiyle şirketlerin hızla değişen dijital medyada gezinmesine yardımcı olan Adobe’nin Baş Çözüm Danışmanı Bart Van de Wiele ile konuştuk. Grafik tasarımda uzun bir geçmişe, yazılım eğitiminde yıllara dayanan deneyime ve Adobe ekosistemi hakkında derin bilgiye sahip olan Van de Wiele, temel tasarım araçlarının neden herkes için sahip olunması gereken bir kaynak olduğunu açıklayacak donanıma sahiptir.

Tasarım herkes içindir 

Tasarımcı olmayanların işlerini daha etkili hale getirmek için tasarımı ne sıklıkla kullanabildiklerine şaşıracaksınız.

Van de Wiele, “Bir işletme yöneticisi olduğunuzu ve belirli bir iş sürecini dahili olarak nasıl iyileştirebileceğinizi düşündüğünüze dair bir fikriniz olduğunu hayal edin” diyor Van de Wiele. “Bir toplantı yaptığınızı ve düşüncenizi hızlı bir şekilde iletmek için 15-20 dakikaya ihtiyacınız olduğunu hayal edin ve aniden fikrinizi görselleştirmek için daha iyi bir yol buluyorsunuz. Bir fikri veya metaforu desteklemenize yardımcı olabilecek sonsuz sayıda resme erişiminiz var kafanızda olabilecek her şey. ” 

Gerçekte, bir işletme yöneticisi veya pazarlamacı bir markanın en güncel logosuna veya renk paletine erişemeyebilir ve bir grafik tasarımcı her zaman yardıma hazır olmayacaktır. Uygun tipografi gibi bir şey bile yeni bir teklife güven ve cila getirmede fark yaratabilir.

Forrester tarafından yapılan bir ankete atıfta bulunan Van de Wiele, yaratıcılığın herhangi bir iş felsefesinin kritik bir parçası olması gerektiğine inanıyor. “İnsanların, karar vericilerin ve görüşme yaptıkları yöneticilerin% 82’sinden fazlası, çalışanların daha yaratıcı bir zihniyete sahip olması durumunda bir şirketin gelir artışı veya pazar payı gibi daha büyük ticari faydalar sağlayabileceğine inanıyor” . 

Yaratıcılık sadece bir işletmenin logosunu veya grafiklerini geliştirmekle ilgili değildir, aynı zamanda tasarımcı olmayanların başarılı olmasına yardımcı olmak için daha iyi ve daha etkili yollar bulmakla ilgilidir.

Başlangıç 

Yaratıcılık, özellikle tecrübesi olmayanlar için göz korkutucu bir görev olabilir. Van de Wiele için Adobe, tasarımcı olmayanların tasarıma başlamaları için uygun bir yol sunuyor  yeni gelenler, sosyal medya grafikleri oluşturmak için Adobe Spark gibi hizmetlere erişmek için ücretsiz bir Adobe ID ile başlayabilir veya mevcut tasarımcılarla işbirliği yapmaya başlayabilir.

“Gerçek tasarımcı sizin için özel bir kitaplık oluşturabilir” diye açıklıyor. “Pazarlamada olduğunuzu hayal edin. Yapabileceğiniz şey, ürün çekimleri, marka renkleri, marka stilleri, belki logolar, simgeler veya ihtiyacınız olabilecek başka herhangi bir şeyden oluşan bir kitaplık oluşturmaktır. ” Tasarımcı olmayanların değerli dosyalara müdahale etmeleri konusunda endişelenmenize gerek yok dosyaları değiştirme veya kaldırma riski olmadan güncel bir veritabanına salt okunur erişim ayarlayabilirsiniz. 

Van de Wiele, “Biraz Spotify çalma listesini takip etmeye benziyor” diye açıklıyor. “Beğendiyseniz, abone olmalısınız. Çalma listesinin sahibi fazladan birkaç şarkı eklerse, bunun güncellenmiş çalma listesine yansıdığını göreceksiniz. ” 

Yeni Adobe kitaplığınızı Office 365’e de uygulayabilirsiniz  bu, PowerPoint ve Word’de çalışan ve paragraf stilleri, renkleri ve metin özellikleriyle tam bir eşleşme isteyen kişiler için kullanışlı bir özelliktir.

Bir sonraki adım, premium özelliklere sahip ücretsiz bir çözüm olan Adobe Spark. Van de Wiele, ihtiyacınız olabilecek her şeyi web sayfaları, videolar, sosyal medya grafikleri gibi en kolay yoldan oluşturabileceğiniz çok yönlü bir araç olarak tanımlıyor. Spark, Van de Wiele’ye göre, çevrimiçi platformlar için önceden ayarlanmış grafik boyutları ve pazarlamacılar ve girişimciler için yerleşik işbirliği araçları sağlamanın yanı sıra, “Powerpoint’ten daha kolay”. Bilmeniz gereken tek şey, metni nasıl hareket ettireceğiniz ve resimleri nasıl yerleştirip kırpacağınız. 

Bu, yalnızca erişilebilirliği artırarak iş akışını düzene sokmakla kalmaz, aynı zamanda şirketteki tüm tasarımcı olmayanlara tasarımla ilgili basit işleri kendi başlarına yapmaları için güç verir. 

Daha akıllı arama

Doğru görüntüyü bulmak, iyi tasarımın kritik bir parçasıdır, ancak onu acısız bir şekilde bulmak başka bir hikaye. Görsel imgeler günümüzde medyanın çok güçlü bir parçası olduğundan Adobe Stock , arama işlevlerini iyileştirmek için daha sezgisel araçlar geliştirdi.

Van de Wiele, “Stok görüntü veritabanınızın ne kadar büyük olduğu önemli değil” diyor. “Bir kelime yazarsam gitar, sörfçü, şemsiye altında köpek, her neyse bu bana 5 milyon hit verirse, bu bana nasıl yardımcı olacak?”

Adobe Stock, bir fotoğrafın köpek veya şemsiye gibi öğelerine tıklamanıza ve ihtiyaç duyduğunuz şekilde yeniden konumlandırmanıza olanak tanır. Köpeği çerçevenin sağına taşıyabilmek ve benzer bir kompozisyona sahip fotoğrafları arayabilmek, daha iyi verimlilik için basit ama devrim niteliğinde bir adımdır. 

Temelde fikrinizi çiziyorsunuz, dedi. “Bu, sahip olduğunuz veya böyle bir şeyi başarmak için ihtiyacınız olan üretim süresini gerçekten kısaltacak. Ve bu sadece herkesin kullanımına açık. “

Tüm yollar Photoshop’a çıkar

Van de Wiele ayrıca herkesi Photoshop’u denemeye, ancak temel bilgilerle başlamaya teşvik ediyor. 

“Önce nasıl kırpılacağını, bir görüntünün nasıl yeniden boyutlandırılacağını, bu temel şeyleri öğrenin,” diyor. Ayrıca, “fotoğraflarınıza profesyonel bir görünüm kazandırmak için temelde herhangi bir görüntü optimizasyon özelliğine erişmenizi sağlayan Photoshop’ta bir filtre” olan Camera Raw’u tanımanızı önerir.

18 yıllık tecrübesiyle Van de Wiele, teknolojiler tasarım yöntemlerimizi değiştirirken, “değişmeyen şey, bir tasarımcıya bir ödev hakkında nasıl brifing verildiği, çalışmanın nasıl gözden geçirileceği ve tasarım varlıklarının nasıl olduğu olduğunu gözlemliyor.”

Adobe’nin entegre ekosistemi, eski bilgilendirme süreçlerini ve kaynak yönetimini 21. yüzyıla sürüklüyor. “Tasarım için, özellikle geçmişte konuştuğumuz kreatif liderlerin% 40’ı bize, modası geçmiş iş akışlarının temel süreçlerini yavaşlattığını söyledi” diyor. Tasarımcı olmayanlar için daha fazla erişilebilirlik ve kullanılabilirlik sağlamak, çalışanlar için anında maddi faydalar yaratır. 

Tasarımcı olmayanları tasarım çalışmalarıyla uyumlu hale getirmek, daha iyi görsel hikayeler anlatma becerimizi geliştirir. Van de Wiele, “Temel olarak, grafik tasarıma kendi başına bir ürün olmayan, mesajınızı vurgulayan bir şey olarak bakmalısınız” diyor. “İletişim kurmanıza ve mesajınızı iletmenize yardımcı olacak bir araç. İşte mesele bu, temelde her şey iletişime bağlı. “

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: