Güney Kore’de Türk Kızı Rabia Şirin Kahraman Oldu!

Güney Kore’nin başkenti Seul’de ,yardım çığlıklarına koşan ve Koreli bir genç kızı cinsel saldırıdan koruyarak,saldırganı etkisiz hale getirerek polise teslim eden Rabia Şirin Güney Kore’de kahraman ilan edildi.

Güney Kore’de Kahraman Türk Kızı Rabia Şirin!Yaşanan olaylar bir iş yerinin kamerasına yansıdı

Koreli bir genç kızın yardımına koşan Rabia Şirin ülke basınının ilgisini çekti.Güney Kore’de kahraman ilan edilen ve ülkede gündem olan Rabia Şirin,dünya basınında da yankı buldu!

17 Şubat akşamı Songpa semtindeki bir iş merkezinde meydana gelen olayda,saldırgan 20’li yaşlarda ki bir genç kızı tuvalete kadar takip ederek,cinsel saldırıda bulunmaya kalkıştı.Olayın olduğu yere çok yakın mesafede bulunan bir restoranda çalışan Rabia Şirin ve patronu,genç kızın yardım çığlıklarını duyunca koşarak yardıma gittiler.

25 Yaşında ki Rabia Şirin,kızı saldırganın elinden kurtardı.Sarhoş olduğu belirtilen saldırganın kaçmasını engelleyerek,polise teslim etti.

Kahraman Türk Kızı Rabia Şirin,Güney Kore basınında yankı buldu!

Güney Kore basınında yankı uyandıran olayın ardından,Songpa Polis Merkezi,Rabia Şirin’e, “polisle iş birliği yapıp saldırganın tutuklanmasına katkılarınızdan dolayı müteşekkiriz.”ifadesinin yer aldığı teşekkür belgesi takdim etti.

Güney Koreliler’de sosyal medya platformlarında,ülkedeki bir yabancı olarak yaşanan olaydaki hassasiyeti ve cesaretinden dolayı Rabia Şirin’i video yorumlarında tebrik etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: