Hafta Sonu Hangi İller Sokağa çıkabilecek?Hangi İllerde Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı?

Hafta başında yapılan kabine toplantısında,illerin risk guruplarına göre kontrollü normalleşme yeniden düzenlendi.Risk guruplarına göre,hafta sonu çıkma yasakları bazı illerde tamamen kalkerken,bazı illerde uygulamaya devam edilecek,bazı illerde ise sadece pzar günü uygulanacak.

Risk gurupları nelerdir?Risk gurupları,illerin koronovirüs durumuna göre,düşük ve orta risk gurupları ve yüksek ve çok yüksek risk gurubu olarak değişmektedir.

hafta sonu sokağa çıkma yasağı

Hafta Sonu Hangi İller Sokağa Çıkabilecek? Hangi İllerde Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı?

Risk guruplarına göre,düşük ve orta riskli illerde hafta sonu yasağı tamamen kalktı.Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise pazar günü sokağa çıkma yasağı devam etmekte.

Hangi İl Hangi Risk Gurubunda?

İllerin risk gurupları nelerdir?Koronovirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının,illere göre değişen risk gurupları çok yüksek riskli,yüksek riskli ,orta ve düşük riskli iller olarak belirlenmiştir.

hafta sonu hangi iller sokağa çıkabilecek?

Çok Yüksek Riskli İller Hangileri?

Edirne,Balıkesir,Sakarya,Burdur,Adıyaman,Aksaray,Amasya,Giresun,Gümüşhane,Konya,Ordu,Osmaniye,Rize,Samsun,Sinop,Tokat,Trabzon.İlleri çok yüksek risk gurubunda yer almaktadır.

Yüksek Riskli İller Hangileri?

Antalya,Ardahan,Artvin,Bilecik,Bolu,Çanakkale,Düzce,İstanbul,İzmir,Mersin,Muğla,Niğde,Karaman,Kayseri,Kocaeli,Kütahya,Kırıkkale,Kilis,Yalova,Zonguldak.İlleri yüksek risk gurubunda yer almaktadır.

Orta Riskli İller Hangileri?

Adana,Afyonkarahisar,Ankara,Aydın,Bartın,Bayburt,Bursa,Çankırı,Çorum,Denizli,Eskişehir,Erzincan,Elazığ,Erzurum,Gaziantep,Hatay,Kastamonu,Karabük,Kırşehir,Malatya,Manisa,Nevşehir,Sivas,Isparta,Kahramanmaraş,Kars,Tunceli,Yozgat.İlleri yüksek risk gurubu içerisinde yer almaktadır.

Düşük Riskli İller Hangileridir?

Ağrı,Batman,Bingöl,Bitlis,Diyarbakır,Mardin,Muş,Hakkari,Siirt,Şanlıurfa,Şırnak,Iğdır,Uşak,Van.İlleri düşük risk gurubu içerisinde bulunmaktadır.

Risk gurupları ne kadar zamanda değişecek?Risk gurupları iki haftada bir güncelleşecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: