HAFTA SONU KARANTİNASI

Bugün Karnantinada Havalar Parçalı Bulutlu!

Pandeminin ardından gelen ilk karantinaların başlaması ile yapılan hafta sonu karantinalarının, sıcak yaz aylarına denk gelmesi ile dünya ve ülkemizde ,balkon ve teraslardan söylenen şarkılar,uçurulan uçurtmalar,her taraftan yayılan miss kokulu dumanlarla yapılan ızgaralar,bir terastan diğer terasa uçurulan sevgi dolu selamlarla endişenin yanıda pozitif bir yaklaşım ile girmişti hayatlarımıza hafta sonu karantinalarımız!

Karantinaların sıklaşması ve genel karantinalar haricinde hastalıktan kaynaklı,temaslılıktan kaynaklı veya korkulardan kaynaklı şahsi karantinaların, artık yaşam tarzımız olmaya başlaması ile teras ve balkon aktivitelerimizin yanı sıra elişi ,hobi,kitap okumayı arttırma,evcil hayvan edinme vs. gibi yenilikler hayatımıza dahil olmaya başladı.

Kış aylarında bulunduğumuz şu soğuk günlerde,balkon ve terasta geçirdiğimiz zamanlar oldukça kısaldı.Her ne kadar bahar ve yaz günlerinde ki, o gökyüzünü şölene çeviren uçurtmaları,komşuların balkonlardan birbirlerine gönderdikleri sevgi dolu selamları özlesek de,her mevsimin kendine has ayrı bir güzelliği bulunmaktadır.

Bu soğuk havalarda sıcacık yanan sobanın evimize verdiği sıcaklık veya sıcak bir peteğe sırtımızı dayayıp okuduğumuz kitabın,camdan dışarıdan geçen tek tük (karantina kaçağı 😊)insanları seyretmenin keyfi de bi ayrı!Kar yağmasını hayal ederken ,umut etmenin verdiği mutluluk,camdan arada bir sakin atıştıran yağan yağmuru izlerken,yudumlanan sıcacık çayın iç ısıtması,camı aralayarak,yağmur damlalarının çıkardığı sese kulak vererek, huzuru dinlemek,bu mevsim karantinaların güzellikleri arasında yerini almaktadır.

Bulutların arasından nadiren görülen güneşin,etrafı aydınlatması ile içimizin ısınması,havanın tekrar bulutlanması ile gökyüzünde görülen muazzam manzara……Evet bugün karantinada havalar parçalı bulutlu!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: