Hakan Atilla’nın İstifası Kabul Edildi!

Borsa İstanbul

Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla’nın istifasının kabul edildiği,Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada belirtildi.

Hakan Atilla’nın istifası ile ilgili,Borsa İstanbul Tarafından yapılan açıklamada “BORSA İSTANBUL A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ SN.MEHMET HAKAN ATİLLA’nın kendi isteği ile 08.03.2021 tarihinden itibaren Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeni ile 08.03.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile istifası kabul edilmiştir.Borsamız kararı,Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na bildirilmiştir.”

Hakan Atilla’nın istifası ve Borsa İstanbuldan yapılan açıklamaların ardından Mehmet Hakan Atilla Kimdir?Mehmet Hakan Atilla neden istifa etti?Gibi sorular merak konusu oldu!

Hakan Atilla

Mehmet Hakan Atilla Kimdir?

1970 Ankara doğumlu olan Mehmet Hakan Atilla,Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunu!

1995’teHalkbank A.Ş.’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğünde Uzman Yardımcılığı ünvanıyla göreve başladı.Daha sonra,Bankacılık kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlükleri’nde Uzman olarak görev aldı.

Stratejik Planlama Daire Başkanlığı’nda Yönetmen ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini yaptı.Daha sonra Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanlığı görevinde bulundu.2011 yılından 2017 yılı mart ayında ABD’de tutuklanana kadar Uluslar Arası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

ABD’nin İran’a yaptırımlarını delme idiası ile New York’taki mahkemede 32 ay hapis cezasına çarptırılan Hakan Atilla,2019 yılı ekim ayında ülkeye iade edildi.Ülkeye dönüşünün ardından Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başladı.2021 yılı itibari ile Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürlüğünden istifa etti.

Hakan Atilla’nın istifası kabul edildi

Mehmet Hakan Atilla Neden İstifa Etti?

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’nden istifa eden, Hakan Atilla’nın istifasının nedeni merak konusu oldu.Hakan Atilla’nın neden istifa ettiğine dair henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: