HER KADIN BİR EV!HER EV BİR DÜNYA!

villa

Ev Nedir?

Ev sözlükte;bir bireyin veya bir ailenin içinde yaşadığı konut olarak tanımlanır.İç dünyamızda ise bambaşka derinliklerde anlamlanır.Kimi insan için,içinde sıkılınan bir yerdir ve evde durmak istemez.Kimi insan için huzur ve güvendir evinden uzak durmak istemez.Kimi insan ömrünü aynı evde geçirmek ister,kimi insan ise sürekli yeni ev ister. Kimi ev rengarenktir,pecerelerin önü çiçekli,kimi ev ise terkedilmiştir,perdeleri çekili!

görsel ev

Kadın İçin Ev Ne Demektir?

Her insan için ayrı anlamlar taşır ev.Bir kadın için ise dünyasıdır evi.Her köşesine,her ayrıntısına itina gösterir.Her odanın planını ince ince hesaplar. Her eşyanın uyumu için çabalar.

ince ayrıntılar

Bir Kadın Bir Ev Bir ev Bir Dünya

Dünya içinde dünyalardır kadın için evi.Her bir odası ayrı bir dünya!Misafirlerini ağırladığı ihtişamlı salonu ayrı bir dünya.İtalyan,Çin,Akdeniz olur bazen menüleri, mutfağı apayrı bir dünya!Çamaşırlarını astığı,saksıda çiçek büyüttüğü balkonu Parisidir,oturup kahvesini yudumladığı.

her balkon parıs olabilir

Dağınıklığında çocuklaştığı,bazen hemşire,çoğu zaman da öğretmen olduğu yerdir çocuk odası.Tüm ailenin beraber oturup oyun oynayıp,gülüşüp sohbet ettiği bazen de uzanıp rahat ettiği terapi merkezidir oturma odası.Yeri gelir kuaför salonu olur banyosu,evin en geniş odası spor merkezi,yatak odası da moda merkezi olur. Bir kadının dünyasıdır evi,her odası apayrı bir dünya!

pembiş yatak odası

Kadınları Evlerinden Tanıyabilir miyiz?

Küçücük ev,koca bir dünyadır kadın için.Evde kadın ile anlamlanır,kadınla özdeşleşir.Bazen bir ev kadını anlamak için yeterlidir,kadının evi çok şeyi fısıldar anlayana!

kadının pembe dünyası

Sıcacıktır bazı evler anaçtır kadın gibi gelene kucak açar,dertler sarar.Bazı evlerin kapısı açılınca cıvıltılar taşar kadın gibi şen şakrak etrafa neşe saçar.Bazı evler diğer evlerden öne çıkar,göze çarpar alımlıdır kadın gibi fark edilir.Bazı evler siliktir kendi köşesine çekilmiş kadın gibi gizemlidir.Bazı evler soğuktur dargın kadın gibi.Bazı evler tozlu camları,kapalı perdeleri ile terkedilmiştir bir kadının gidişi gibi.

çiçek açan evler

Evler kadınlarından tanınır,Kadınlar ise evlerinden.Sabah araladığı perdesinden sızan güneş ışıkları gibi aydınlıktır, kadın evi için.Renklendirir,neşe saçar, ışıldar her yer kadın ile.Kadın hayattır ev için.Gelişi ile aydınlanır gidişi ile kararır.

terkedilmiş ev

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: