HUZURU BULMAK!

Huzuru bulmanın yolları saymak ile bitmez.Ancak bugün içlerinden sadece birisine değineceğim.Doğal yaşantı’ya…

Çıplak ayak ile toprağa basmanın elektriği,negatif enerjiyi aldığını hepiniz duymuşsunuzdur.Çok doğru!Çünkü doğa ile etkileşim içinde olmak;stresi azaltır.Kişinin yüreğine huzur serpiştirir.

yalın ayak toprağa basmak

Tabii ki sadece toprak değil doğadan kasıt!Anlatmak istediğim;sadece toprağa basmak bile insanı huzurlu hissettiriyorsa,bahçeye dikilen çiçekler,fidanlar,sebzeler…Nasıl bir etki açığa çıkarır insanda!

Ağaçların salgıladığı oksijen daha temiz bir hava solumak,çiçeklerin güzelliği,sebzelerin %100 doğal olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile tüketmek insanın içini açar,insanın huzurlu bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

dağ

Maalesef bu anlattıklarımı yapabilmek için çoğu kişinin yeterli büyüklükte bahçeleri yok.Olsa da geneli beton kaplı.(topraktan bahçesi olanları tenzih ediyorum 🙂 )

PEKİ BUNUN ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Yeni bir eve çıkmak! :/

Şaka yapıyorum :))

Tabii ki balkonun bir köşesi,teras veya pencerenin önü gibi alternatifler.(pencerenin iç tarafından bahsesiyorum yoldan geçenler yaralansın istemeyiz. 🙂 )

cam önü çiçekleri 🙂

Pencerenin önüne küçük boy olarak koyulan bir kaç saksıda yetiştirdiğiniz çiçekleri sularken söylediğiniz güzel birer cümle hem çiçeklerin güzel büyümesini hemde sizin stresinizin azalmasını sağlar.Başkalarına söyleyemediğiniz yalnızken çiçeklere fısıldadığınız içinizden geçenlerin,”söylemeseydim içimde kalırdı.” diyeceğiniz sırların içinizde kalmasını engeller ve stresi minimuma indirir.

saksıda çiçek

Gelelim terasa!Teraslar,genellikle evin üstünde ve viniz ile aynı boyutta olduğundan (evin üstünde olmasa da büyük olduğundan) sanıyorum,saksılar için bolca yer vardır.Büyük saksılar da sebze/bitki yetiştirebilir,bitkilerinizden çay (nane çayı,ısırgan otu çayı vs.) sebzelerinizden ise %100 doğal,sağlıklı sebze yemekleri ve sofralarınızı süsleyen renkli salatalar yapabilirsiniz… 🙂

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: