IŞILTILAR SAÇAN DOĞAL GÜZELLİĞİN SIRLARI

Bir kadının hayatının en önemli meselelerinden biridir güzellik!Zerafet ,şıklık gibi bakım da,güzelliği etkileyen ve sürdürülmesini destekleyen bir etkendir.Bunun için moda ve kozmetik şirketleri hemen her gün,yeni bir ürün piyasaya sürerek kadınları gençleştirme ve güzelleştirme vaadleri sunmakatadır.

Kendini iyi hissetmek ve bakıldığında etrafa ışıltılar saçan bir güzelliğe sahip olmak için,çok para ve zaman harcamaya gerek yok!İşte ışıltılar saçan doğal gençlik ve güzelliğin püf noktaları!

İçeriden Dışarıya Taşan Doğal Güzellik

-Öncelikle bir bayan olarak eviniz, işiniz veya odanız bulunduğunuz ve yaşadığınız alanlarınız temiz ve düzenli olsun.Bu ruh halinizin iyiliği için gerekli.İçiniz dışınızı etkiler!

-Uykunuzu düzenli olarak alın.Uykusuzluk sizi bitkin ve yorgun gösterecektir.Bu durumda ne kadar makyaj ile yorgunluğunuzu kapatsanızda ışıltılar saçmanız pek mümkün olmayacaktır!

-Beslenmenize dikkat edin,sağlıklı beslenin.Dışarıdan ne kadar takviye ile desteklerseniz destekleyin,bedeninizin ihtiyacı olan vitaminleri almazsanız cildiniz ve saçlarınız istediğiniz canlılık ve güzellikte olmaz!

-Spor ve egzersizleri ihmal etmeyin,enerjinizi yüksek tutun.Hantallıkla etrafa ışıltılar saçmanız biraz zor olabilir!

-Stres ten uzak durun.Stres sağlığınıza zarar verdiği gibi cildinize, görüntünüze de zararlıdır!

-Pozitif olun.Ne kadar güzel olursa olsun,negatif insanların saçtıkları enerjileri iticidir ve ışıltılı,güzel bulunmazlar!

-Neşeli ve sıcak olun.Yaşadığınız problemleri çözmeye çalışın üzerinizde ağırlık yapmasın.Eğer çözemiyorsanız zamana bırakın ve kendinizi yıpratarak,keyifsiz ışıltısız kalmayın!

-İzlediğiniz ve dinlediklerinize dikkat edin.Negatif,olumsuz şeyler ile çok meşgul olursanız bu ruh halinizi olumsuz etkiliyecek ve dışarıya yansıyacaktır.Olumlu,güzel şeyler izleyin ve dinleyin!

Evinizde Kolayca Yapabileceğiniz Doğal Cilt Güzelliği Sırları

-Beden temizliğinizi ihmal etmeyin.

-Duşta yaptığınız kese pleengdir,kirlerden arınırken,ölü derilerinizden de kurtulup canlı bir cilde sahip olursunuz.

-Duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.Doğal bir nemlendirme ve bakım için, zeytin yağı en güzel seçenekler arasındadır.Hem cildinizi nemlendirir hem de içeriğindeki vitaminler ile sağllığınızı destekler ve yaşlanma ve kırışıklıklara karşı savaşır.

-Siyah noktalar için;içtiğiniz kahvenin telveleri ile pleeng yapabilir ve düzenli uygulamaler ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

-Yüzünüzü temizlemek için tonik olarak ,gül suyu kullanabilirsiniz.Cildizi arındırmak için bir parça pamuğa döktüğünüz gül süyu,zararsız ve ucuz olmasının yanında sağlıklı ve miss kokusu ile cildinizi arındırırken,canlandırır ve parlatır!

-Makyajınızı,özellikle de göz makyajını temizlemek için Hindistancevizi Yağı iyi bir seçenektir.Hem makyajınızın zararsızca, kolayca temizlenmesini sağlar hemde vitaminleri ile sağlık ve bakımınızı yapar.

-Hindistancevizi Yağı dudak balsamı olarak da iyi bir seçimdir.Kuruyan dudakları sağlıklı bir şekilde nemlendirir ve bakımını yapar.

Evinizde Kolay Ve Zahmetsizce Uygulayabileceğiniz Doğal Saç Bakım Önerileri

-Saç dökülmelerinden kurtulmak ve güçlü saçlara sahip olmak için,tatlı badem yağı ve sarımsak yağı ile saçlarınıza masaj yapabilirsiniz.İki günde bir yapacağınız masajı, bir saat bekledikten sonra yıkayarak saçlarınızı gürleştirebilirsiniz.Yalnız vücüdunuzda kıllanmaya sebep olabileceği için dikkatli olmalısınız.

– Saç kırıklarını düzenli olarak aldırmanız,saçlarınızın daha sağlıklı uzamasını ve ışıldamasını sağlar

-Saçları yıkadıktan sonra,sirke ile durulamanız,saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık verir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: