Japon Milyarder Uzay Seyahati İçin 40 Milyon Doları Gözden Çıkardı!

Japon milyarder Yusaku Maezawa,Uluslararası Uzay İstasyonuna 8 Aralık 2021’de gitmeye hazırlanıyor.Ünlü milyarderin bu seyehat için 20 milyon ila 40 milyon doları gözden çıkardığı bildirildi.

Japon milyarder Yusaku Meazawa,Aralık ayında Rusya Fedaral Uzay Kurumu (Roscosmos) ait Soyus MS-20 uzay aracıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’nu (UUİ) ziyaret edecek.Amerikan Uzay Turizmi Şirketi Space Adventures Perşembe günü yaptığı açıklamada,Japon milyarder Yusaku Meazawa’nın,Uluslararası Uzay İstasyonu’na yapılacak ziyaret için hazırlıklara başladığını belirtti.

Meazawa ve asistanı Yozo Hirano’nun Baykonur Uzay Üssü’nden Rus Soyuz M-S20’ye 8 Aralık 2021’de binmesinin planlandığı açıklandı.Ünlü milyarderin 12 günlük seyehat için 20 milyon ile 40 milyon dolar harcama yapacağı bildirildi.

Yusaku Meazawa,Ay’a gidecek ilk turist olmayı planlıyor!

Ay’a Gidecek İlk Turist Olacak!

Ay’a gidecek ilk turist kim olacak?Japon milyader,2023 yılında ABD’li girişimci Elon Musk’ın roket,uydu ve uzay mekiği şirketi SpaceX’in uzay aracıyla Dünyanın uydusu Ay’ın etrafında düzenleyeceği ilk seyehate katılmayı planlıyor.Aydaki ilk turist olmak için hazırlanan Meazawa,Twitter’dan yaptığı paylaşımda,Amerikan roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceXüretimi roketle 2023’te Ay’a düzenlenecek “DearMoon” turunun tüm masraflarını karşılayacağını ifade etmişti.

Elon Musk Yusaku Meazawa

Yusaku Meazawa Kimdir?

Forbes verilerine göre yaklaşık 2 milyar dolarlık bir servete sahip olan Yusaku Meazawa,sahip olduğu ülkesinin en büyük alışveriş sitesi Zozotown’u Softbankank’a satmış ve CEO’luk koltuğuna oturmuştu.

Sıradışı alışkanlıkları ile tanınıyor!45 yaşındaki Japon milyarder,sıradışı medyatik tavırları ile tanınıyor.2017 yılında Jean-Michel Basquiat’ın bir tablosuna 111 milyon dolar ödeyen Meazawa,2018 yılında paranın mutluluk getirip getirmeyeceğini görmeleri için Twitter’da 1000 takipçisine toplam 9 milyon dolardan fazla para dağıtacağını açıklamıştı.

Yusaku Meazawa kimdir?

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: