Kabine Toplantısında Yeni Alınan Kararlar Neler?Ramazan Ayında Sokağa Çıkma Kısıtlaması Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bakanların katılımı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan liderliğinde yapılan kabine toplantısı sona erdi.

Kabine toplantısında öncelikli konu olan Koronavirüs önlemleri neler ve yasaklar geri gelecek mi?Risk Haritasında Son Durum Ne?Gibi soruların yanıtları merak ediliyor.

1 Mart’tan itibaren kademeli normalleşme dönemine geçiş yapıldı.İllerin vaka sayılarına göre risk haritaları çıkarıldı.Mavi renk kodu olan iller az riskli,sarı kodlu illerorta riskli,turuncu renk kodlu iller yüksek riskli,kırmızı renk koduna sahip iller ise çok yüksek riskli gruplar olarak belirlendi.Düşük ve orta (mavi ve sarı) riskli illerde kısıtlamalar gevşetilirken,yüksek (turuncu) riskli illerde kısmi esnemeler yapıldı.Çok yüksek (kırmızı) riskli illerde ise tedbirlere devam edildi!

Kabine Toplantısında alınan yeni kararlar neler?

15 Günde bir açıklanacağı söylenen yeni risk haritası için günlerdir beklenen Kabine Toplantısı sona erdi.Kabine toplantısında alınan yeni kararlar neler?

Erdoğan Alınan Yeni Kararları Açıkladı!

Salgın döneminde işleri azalan esnafımızın,öğrencilerimizin durumunu yakından takip ediyoruz.Ülkemizin tüm imkanlarını sonuna kadar zorluyoruz.Genel olarak vaka sayıları artsada yatan hasta yoğun bakım hasta sayıları aynı düzeyde yükselmiyor.Bunun yanında vefat sayılarının artması bizi mevcut uygulamaları gözden geçirmeye zorluyor.İllerimizi;düşük,orta,yüksek ve çok yüksek riskli olarak belirleyerek renklere ayırmıştık.

ERDOĞAN

Çok yüksek risk gurubunu oluşturan kırmızı kategorideki iller nüfusumuzun yüzde 80’ini temsil eden 58 şehre ulaşmıştır.Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması akşam 21:00 ve 05:00 olarak her gün devam edecektir.Kırmızı kategorideki illerde pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar günleri olacaktır.

Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite şeklinde çalışabilecektir.Kapanma saatleri sonrası ve sokak kısıtlaması günlerinde paket servis devam edecektir.

Ramazan ayında hafta sonları ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: