Kalıcı Uzaktan Eğitimin Detayları Belli Oldu!Ters Yüz eğitim Modeli Uygulaması Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,pandemi sonrasında uygulanan Uzaktan Eğitim de kalıcı olacak olan hibrit modeli uygulaması olacağını açıklamıştı.Eğitim müfredatında yapılan değişikliklerle ilgili detaylar belli olmaya başladı.Dünyada “Flipped Learning” olarak bilinen “Ters Yüz” eğitim modeli uygulamasına geçilecek.

Eba

“Flipped Learning” Ters Yüz Eğitim Modeli Nedir?

Ters Yüz Eğitim modelinin amacı nedir?

Flipped Learning “Ters Yüz” eğitim modeli,ezberci sistemden uzaklaşılarak,öğrencinin problem çözme ve eleştirel düşünmesini teşvik eden bir sistem hedeflenilmekte.Öğrencilerin problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerine göre,öğretmenler de ,eğitim programlarını uyarlama şansları elde edebilecekler.

Bakan Ziya Selçuk

Anlatım Eba’da Uygulama Sınıfta

Sabah’ın haberine göre;yeni modelle dersin anlatım kısmı dijital ortama uygulama kısmı ise sınıf içerisine taşınacak.Öğrenciler Eba aracılığı ile öğrenecekleri konuyu çalışıp ön hazırlık yaparak derse gelecek.Eba’dan işlenilen derse ilişkin sorular çıkarılarak sınıf ortamında öğretmen rehberliğinde ders konuları içselleştirilerek öğrenme gerçekleştirilecek.

uzaktan eğitim

Okullar Ne Zaman Tatil Olacak?

Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,açıklamasında ara tatil hakkında bilgi verdi!

Ara Tatil Ne Zaman?Ara Tatil Olacak mı?Okullar Ne Zaman Kapanacak?Sorularının yanıtlarını merak edenler için,Bakan Selçuk’un konu ile ilgili açıklamalarındaki bilgiler;

Ara Tatil Yok

Nisan Ara tatili ve Okulların Kapanış Tarihi hakkında bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ’15 şubattaki iki haftayı üç hafta yaptık.Yani bu ara tatili oraya ekledik.

Okullarımız seminer dahil 2 Temmuzda bitiyor ama öğrenciler daha önceki haftalarda bırakıyorlar.Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var.Ara tatil yok diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: