KAR YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Uzun zamandır Marmara Bölgesinde gelmesi beklenen kar yağışı iki gündür artarak devam ediyor.Hava sıcaklığının eksilere düşmesi ile beraber kar yağışının etkisi artmakta ve yerler beyaz örtüye bürünmektedir.

kar ile bürünen bir yer…

Hava durumu tahminlerine göre önümüzde ki bir kaç gün daha kar yağışı devam edecek!..

kar yağışı…

Uzun yıllardır hasretle beklenen kar yağışının gelmesi en çok da çocukları sevindirdi.Soğuk havaya aldırış etmeden kartopu savaşları,kardan adam yapma ve kızak kayma gibi oyunlar oynayarak tüm gün ve akşamı sokaklarda geçiren çocuklar gönüllerince eğlendi.

kar ile oynayan çocuklar…

Susuzluk endişesi taşıyan ve göllerin su durumunu takip eden yetişkinlerin de karın yağması ile endişleri biraz olsun azaldı.

kuru bir göl…

Sokaklarda uzun zamandır pandeminin getirmiş olduğu endişe ve yalnızlık kar yağışının getirdiği sevinç ile unutuldu.Sokaklar insan ve neşe doldu.Kar yağışının mikropları öldürmesi ve hastalığın bitmesi de insanların umutları arasında yerini aldı.Kar yağışının getirmiş olduğu sevinçlerden bir tanesi daha havanın temizlenmesi!

Tabi bunların yanında kar yağışına çok fazla sevinemiyenleri de unutmamak lazım.Havanın çok soğuması;evleri ısıtma derdi olanlar ve geçim zorluğu çekenler için daha da zorlaştı!Pazartesi iş başı yapacak olanlar şimdiden kayıp düşmeden nasıl işe gidebileceklerinin derdine düştü bile!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: