KARANTİNADA SAĞLIK DURUMUMUZ

Şu sıralar karantina dolayısı ile evdeyiz . Bir çoğumuzun evde karantina da sağlığımıza dikkat etmediğimiz ve bir çoğumuzun karantina göbeği yaptığımız bir gerçek!(Bu hiç iyi birşey olmasa gerek 🙂 Daha çok yaz aylarında paniğe sebep olan ve acil,hızlı kilo verme çabaları ve arayışlarına girilmesine sebep olan fazla kilolar artık yaz,kış,evlerimize kapanmamız ile birlikte hayatımızın bir parçası oldu kimilerimiz için!

Kışın daha ağır yemekler yenilmesi ve daha az hareketli olunmasının yanı sıra,pandeminin vermiş olduğu endişe ile evlerimize kapanarak aktivitelerimizi daha da azalttık ve hareketsizleştik.Evde kaldığımız süre boyunca,can sıkıntımızı giderebilmek için ,çoğunlukla kendimizi yemeğe verdik.😋Maalesef farketmeden ,zaten var olan veya sonradan olan😉kilolara ilaveler ekledik.Sonucunda ise zorlanarak hareket edebilen çok da alışamadığımız ağırlaşmış bedenlerimiz ile yüzleşmek zorunda kaldık!

Kimimiz bu halimizden oldukça memnun😁Kimimiz ise acil ve hızlı bir şekilde 2-3 gün içerinde kilo verme arayışları içerisinde!Yatarak ve yiyerek olursa daha da makbul tabi😀

Üzgünüz öyle birsey yok deyip sizleri üzmeyeceyiz.Tabiki hayalleriniz mümkün!😉Hergün yediğimiz yemeğe dikkat edip sağlıklı beslenerek,hergün yatıp uyuma saatimiz haricinde ki yatmalarımız yerine az bi iki hareket ekleyerek ,(dışardan farkedilmese bile )2-3 gün içerisinde vücüdunuz yağ yakmaya başlar.İçten bir değişime başlarsınız.Bu 2-3 günler çoğalıp aylara dönüşdüğünde hayalinize kavuşursunuz!Herşey bakış açışı! 😉Hem her gün yatıcak,hemde yiyecek ve 2-3 günde zayıflıyacaksınız.Bu gerçek!

İşte tüyolar: Spor yapıp düzenli sağlıklı beslenmemiz gerekmekte (peki nasıl diye soruyorsanız. Bir iki gün arka arkaya yapınca devamı geliyor ,önemli olan başlayabilmekte) !Yani eski normalimiz de de (sahi eski normal :)) yememize dikkat etmesekte ,karantinada sıkıntıdan, daha da kötü beslenmeye başladık:(!Ya da şöyle düşünün yemesine çok dikkat edip bir deri bir kemik kalmış bir insan , obez olma yolunda ilk adımlarını atıyor olabilir.Spor yapıp düzenli sağlıklı beslenmemiz ,yaşamımızı olumlu etkileyeceğinden, kendimize dikkat etmezsek kendimizi enerjisiz veya hasta bulabiliriz .Ancak 2-3gün düzenli olarak spor yapıp beslenmemize dikkat ederek ve düzenli uyku alarak, karantinada dahi daha fit olabiliriz.

Buda küçük bir spor listesi!

Spor yapmaya başlamadan önce esnemeyi unutmayın:)

1.Ayak ucuna dokunma 2.yere oyurup ayaklarınızı uzatıp elinizle ayaklarınıza dokunmak 3.15-20 Mekik 4. Duvarda şınav

5.Dirseklerinizi kırıp şınav pozisyonunda belli bir zaman durmak.

Bu arada 3.sünü daha önceden yapıyorsanız daha fazla yapın ve devamlı yapıp tüm hepsinin zamanını ve sayısını arttırarak yapın.Birde 2yi yan pozisyondada yapabilirsiniz. 😉

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: