KORELİLERDE GÖRGÜ KURALLARI

NOT:>>Bu yazıda da korelilerin yemek adabından ve yemek kurallarından bahsetmiştim.O yüzden bu yazıma yazmayacağım.Eğer okumadıysanız girip okuyabilirsiniz. 🙂

Hediyeleşme

Güney Korelilerde hediyeleşmeye oldukça önem verilir.Pahalı hediyeler almamak ve hediyeyi verirken iki el ile birden karşıdaki kişiye sunmak gerekir.Bu kibarlığın göstergesidir.

Ancak Kore’de bahşiş verirken biraz dikkat etmek gerekir.Çünkü;Kore’de çoğu kişi bahşişi ayıplar daha doğrusu kibirli ve burnu havada insanların yaptığı bir davranış olarak görür.

iki el ile hediye vermek

Yaşlılar Ve Hamilelere Öncelik!

Yaşlılara büyük saygı gösterilen bu ülkede toplu taşıtlarda ön koltuklar yaşlı,engelli ve hamileler için ayrılmıştır.Güney Kore’de bir toplu taşımaya binecekseniz eğer arka koltuklara yönelmelisiniz.Arkalar dolu ise öne oturup yaşlı veya hamile biri gelene kadar oturmanın keyfini sürün derim.Sakın uyuyomuş numarası yapmayın.Yemezler. 😉

otobüs koltuğu

Güney Koreli Biri ile Evlenmek İsteyenler İçin! 😉

Güney Koreli biri ile evlenmek istiyorsanız öncelikle şunu bilmelisiniz.Güney Kore halkı genellikle görücü usulü görüşme ile evlenir.Evet,aynı bir çok türk gibi.bunun için iki aileninde rızası olması gerekiyor tabii. :))

evlilik

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: