Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Yüz Yüze Ve Maskesiz Eğitim Açıklaması!

Yeni dönemde okulların yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağı merak edilirken vakaların azalması ve aşılamanın artmasıyla birlikte yüz yüze eğitimin başlayıp başlamaması konusunda beklenti daha da arttı.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,merak edilen okullarda yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu!

Yüz yüze maskesiz eğitim için karar

NORMALE DÖNÜŞ TARİHİ EYLÜL!

Okullar ne zaman açılıyor?Tamamen olmasa da normale dönüş için tarihimiz eylül!

Okula giden çocuklarımızın ailelerindeki vaka artışı,toplumdaki genel artışa oranla yüzde 20 daha düşük.Okullarımız güvenli yerler,sürekli kontrol var.Bu gelişmeler ışığında tamamen normale dönmek belki mümkün olmasada aşılama ve hijyen koşullarını sağlayarak yeni eğitim öğretim yılına (EYLÜL) tüm kademelerdetam zamanlı yüz yüze eğitimle başlamak istiyoruz.

MASKESİZ EĞİTİM

Okullarda yeni dönemde maske takılacak mı?

Maske takma konusu uzmanların vereceği bir karar.Elbette hepimiz maskesiz günlerimize geri dönmeyi çok isteriz.Ama bunun için riskin kalmadığını bilmeye ihtiyacımız var.Bu noktada da Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz.

OKUL ÖNCESİNE YAZ OKULU AÇILACAK

Eylül ayında ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuş düzeyini arttırmak ve ilkokula akranları ile eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla okul öncesinde yaz okulları açılacak.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere,okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi şartıyla imkanları uygun olan okullarda,okul öncesi eğitim almış çocuklarda yaz okuluna kaydedilebilecek.

Okuma Bayramı kapsamında online olarak Elazığ’da öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,”bu sene biraz zor geçti farkındayım.Önümüzdeki öğretim yılından itibaren daha yoğun bir şekilde yüz yüze,arkadaşlarınızla öğretmenlerinizle bir araya geleceksiniz” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler ışığında,Milli Eğitim Bakanlığı ve bizzat Bakan Selçuk’un eylülde okulları yüz yüze olarak tam gün hedefiyle açılmak üzere hazırlıkta olduğu belirtildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: