Netflix Dünya Çapında 200 Milyon Aboneye Ulaştı

Netflix raporu, Netflix’in artık günlük işler için dış finansmana ihtiyaç duymayacağını düşünecek kadar büyük olduğunu ortaya koyuyor.

Şirket olarak tahmini Netflix (raporlara göre,dünya çapında ücret ödeyen müşteriler 200 milyona ulaşmış durumda ). Netflix ayrıca, orijinal TV şovlarının 2020’de en çok aranan on diziden dokuzunu oluşturduğunu belirtti.

Netflix , COVID-19 döneminde izleyici kazanımları ile bugüne kadarki en büyük büyüme ivmesi ile 2020’de 200 milyon abone sınırını geçti.

2020’nin dördüncü çeyreğinde Netflix, beklenenden yaklaşık 2,5 milyon daha fazla, 8,51 milyon ücretli yayın abone kazandı, yıl sonunda dünya çapında 203,7 milyona yükselmesi bekleniyor.

Netflix, 2020’nin ilk yarısında pandemiye bağlı bir patlama gördükten sonra, daha önce 4. çeyrek için 6 milyon küresel ücretli abone kazanacağını tahmin ediyordu (önceki çeyrekte 8,8 milyondu). Tüm yıl boyunca Netflix, 36,6 milyon abone elde etti,Netflix 2018’de 28,6 milyon olan daha önceki rekorunu geçerek en yüksek yıllık kazancı elde etmişti.

Abone sayısında, Netflix hisseleri Salı günü mesai sonrası ticarette% 11’den fazla arttı.

Netflix , 4. çeyrekte 6,64 milyar dolar gelir ve hisse başına 1,19 dolar kazanç bildirdi . Refinitiv’e göre Wall Street analistleri, ortalama olarak Netflix’in 4. çeyrekte 6,63 milyar dolarlık gelir ve 1,39 dolarlık hisse başına kazanç yayınlamasını bekliyorlardı.

Netflix, şu anda post prodüksiyonda olan ve “lansmana hazırlanılan” 500’den fazla içeriğe sahip olduğunu söyledi. Buna, 71 kategoriden oluşan devasa 2021 film listesi de dahil.

Netflix, hissedarlarına 4. çeyrek mektubunda, “rakiplerin tümü, bu şirketlerin hepsinin geleceğin eğlence akışı olduğunu, başlangıçtan beri üzerinde çalıştığımız bir vizyon olduğunu anladıklarını gösteriyor” dedi. “Stratejimiz basit: Üyelerimizi daha memnun etmek için Netflix’i her gün geliştirmeye devam edebilirsek, eğlence için müşterilerimizin ilk tercihi olabiliriz. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: