OH MY VENUS/OH MY GOD KONUSU-YORUMU

Oh My-Venüs konusu nedir?Oh My-Venüs genel yorumları ve benim düşüncelerim neler?

TÜR=Romantik/Komedi

BÖLÜM SAYISI=16

OYUNCULARI

SO Jİ-SUB(KİM YOUNG-HO)

so ji-sub

4 Kasım 1977 (43 yaşında) Seul-Güney Kore’de doğan So Ji-Sub 7 Nisan 2020’de Cho Un-Jeong ile evlenmiştir.

SHİN MİN-A (KANG JO-EUN)

shin min-a

5 Nisan 1984 (36 yaşında) Seongnam-Güney Kore doğumlu Shin Min-A Dong Gook Üniversitesi tiyatro ve sinema bölümü mezunudur.

DİZİNİN KONUSU

Dizi,çocukluğundan beri bazı psikolojik sıkıntılardan dolayı zor zamanlar geçiren ve çektiği sıkıntılar kadar da mükemmel bir kişisel antrenör olan Kim Young-Ho (So Ji-Sub) ve eskiden güzelliği ile insanları hayran bırakan şimdi ise aşırı mı aşırı kiloları ile başı bela da olan Kang Jo-Eun (Shin Min-A) arasında hızla gelişen ilişkiyi ele almaktadır.

DİZİNİN YORUMU

Ara ara giren komik,ara ara giren romantik anlar dizinin enerjisinin düşmesini engellemiş…Özellikle ilk bölümde ağırlık ile bulunan komedi kısımlarda haykırdım.Nedeninden spoiler kısmında bahsedeceğim.

SPOİLER!!!

>>İlk bölümde en çok kahkaha attığım sahnelerden biri uçakta ki anlar;Kang Jo-Eun’un uçakta bayılması üzerine daha tanışmadığı Kim Young-Ho’nun O’na yardım etmek için kestiği korseden fışkıran göbeği oldu.

>>Diziyi özel kılan anlardan ise;Kang Jo-Eun’un başı her sıkıştığında ”kurtarın beni!” demesi üzerine gelen Kim Young-Ho’da diziye bir hava katmış oldu.Her ”kurtarın beni!” deyişinde ”kesin şimdi gelecek!” diye içimden geçirdim.

”Kurtarın beni!”

>>İzleyen herkesin bayılacağı bir an olduğunu düşünüyorum:Evlenme teklifi!!!Atkıya yüzüğü koymak pardon!Young-Ho’nun ifadesi ile atkıyı yüzüğe koymak gibi romantik bir evlenme teklifi her genç kıza nasip olmaz!😉

-Atkıya yüzük koymayı nasıl akıl ettin?

>>Veeee aldığı cevap:

-Yüzüğe atkı koydum bir kere.

>>Son olarak bahsetmeden geçmek istemediğim bir karakter var;Henry Lau dizide ki adı ile Kim Ji-Woong.Genellikle her dizi de bulunan eğlenceli karakter bu dizide de Ji-Woong oldu.Sürekli tekrar ettiği ”men!” (adamım!) kelimesi ve yaptığı şapşik hareketler ile kendisine güldürmeyi başardı.

Kim Ji-Woong

👇🏻😂

Kim Ji-Woong oksijen alırken…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: