Samsung 600 Megapiksellik Kamera Üzerinde Çalışıyor!

Telefon kameralarının megapiksel yarışının bittiğini düşünüyorsanız, tamamen yanılıyorsunuz. Samsung Galaxy S20 Ultra ve Xiaomi Mi 10T Pro gibi telefonlarda bu yıl 108 megapiksel sensör  gördük . Ayrıca söylentilere göre  192 megapiksellik bir sensör bekleniyor.

Bununla birlikte, gerçekten şaşırtıcı bir söylenti, Samsung’un inanılmaz bir 600 megapiksel sensör geliştirdiği. Tipster Ice Universe’e göre , bu sensör zaten çalışmalarda ve 1 / 0.57 inç boyutunda olacak. Şu anda Huawei’nin P40 Pro + 1 / 1.28 inç ile piyasadaki en büyük sensöre sahip .

Geçmişte, Panasonic’in 1 inçlik sensörü ve Nokia Pureview 808’in 1 / 1.2 inçlik sensörü gibi daha büyük sensörler gördük . Daha yüksek megapikseller, ayrıntılı görüntüler yakalamanın bir parçası olsa da, sensörün boyutu ve ayrı pikseller, daha yüksek görüntü kalitesi elde etmek için çok önemlidir.

Diyagrama göre gidersek, 600 megapiksel modül 22 mm kalınlığında olacak ve telefonun arkasındaki geniş bir alanı kaplayacaktır. Bugün kullandığımız çoğu telefon 10 mm kalınlığın altındadır, bu nedenle Samsung bu sensörü kullanmaya hazır olmayabilir.

Bu, 600 megapiksellik bir Samsung sensörünü ilk kez duymuyoruz. Nisan ayında,  Samsung yetkilisi Yongin Park, şirketin böyle bir teknoloji yaratmayı hedeflediğini ve muhtemelen insan gözünün görebileceğinden daha fazla ayrıntı yakalayacağını söyledi. Ancak, bu devasa sensörün bir devre kartına monte edildiğini görmemiz biraz zaman alabilir. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: