TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Başvuruları Devam Ediyor!

TEKNOFEST Kapsamında üniversite öğrencileri tarafından ilgiyle takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor!

TEKNOFEST Havacılık,Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİDAK yürütücülüğünde düzenlenen yarışma;ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesine ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişim süreçlerinin desteklenmesi amacıyla gerçekleştiriliyor.

TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları ne zamana kadar devam ediyor?Öğrencileri projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik eden yarışmanın başvuruları 25 Hazirana kadar devam ediyor.

Teknofest kapsamında proje yarışma başvuruları devam ediyor

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Kategorileri Neler?

9 farklı kategori altında toplanan araştırma projeleri;

-AKILLI ŞEHİRLER VE ULAŞIM:Şehirlerin sorunlarının çözümü ve şehir halkının yaşam standartlarının arttırılması için altyapı,güvenlik,yönetim vb. konularda geliştirilen akıllı çözümler ile erişilebilir,etkili,verimli ve güvenli ulaştırma sistemlerinin geliştirilmesini hedefleyen projeler.

-BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ:Bilgi güvenliği,bulut bilişim,büyük veri analitiği,e-öğrenme teknolojileri,mobil uygulamalar,robotik ve mekatronik sistemler,modelleme ve simülasyon,nesnelerin interneti,semantik web teknolojileri,yapay zeka,sensör teknolojileri,e-ticaret vb.projeler.

-EĞİTİM:Eğitim alanında yenilikçi ve uygulanabilir fikirler ve eğitimde fırsateşitliği sağlayacakteknolojik fikirler ile mevcut eğitim materyallerinin geliştirilmesini hedefleyen projeler.

-ENERJİ VE ÇEVRE:Sürdürülebilir kalkınmanın önünde engel teşkil eden çevre problemlerinin çözümüne yönelik projeler ile enerji verimliliği,alternatif enerji kaynakları,depolama teknolojileri vb.

-GIDA VE TARIM:Kırsal kalkınmayı ve rekabet edilebilirliği arttırmayı,yeterli ve güvenli gıda üretimini ve erişimini kolaylaştırmayı,gıda israfı ve kayıplarının azaltılmasını,gıdaların işlenmesine,korunmasına ve depolanmasına yönelik yeni sistemler geliştirmeyi hedefleyen projeler.

-MAKİNE İMALATI VE OTOMOTİV:Robotik ve mekatronik,makine tasarımı ve imalat teknolojileri,otomasyon ve kontrol sistemleri,ileri malzeme teknolojileri,hibrit ve elektrikli araç teknolojileri,yeni nesil motor teknolojileri vb. konu başlıklarında değerlendirilen projeler.

-SAĞLIK:Tıbbi tanı,tedavi ve hastalıkların önlenmesine yönelik yeni ve erişilebilir ürün,metot ve cihazların geliştirilmesini ve sağlık sisteminin sorunlarına çözümler üreterek mevcut koşulları iyileştirmeyi hedefleyen projeler.

-SAVUNMA,UAZAY VE HAVACILIK:Milli güvenlik ihtiyacını karşılamayı ve ülkemizin savunma,havacılık ve uzay sektöründe teknolojik bağımsızlığını sağlamayı hedefleyen;uydu haberleşme,uzaktan algılama,veri işleme,sensör teknolojileri,savunma bilişimi,silah ve mühimmat teknolojileri vb. alanlarda geliştirilen yenilikçi ve uygulanabilir projeler.

-SOSYAL YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK:Toplumsal sorunlara çözüm getirmeye yönelik yenilikçi fikirler;kalkınmaya ve istihdama katkı sağlayacak nitelikte girişim fikirleri ile insan hakları,göç,afet yönetimi,yoksulluk vb. konularda sosyal değişim oluşturmayı amaçlayan projeler.

TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına nasıl başvurulur?

Üniversite öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına başvurular nereden yapılıyor?25 Haziran 2021 son başvuru tarihi olan yarışmaya başvurular; https://e-bideb.tubitak.gov.tr. adresinden çevrim içi olarak yapılıyor.

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuru şartları neler?Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına;başvuru sırasında Türkiye’de ve KKTC’de öğrenim gören ön lisans veya lisans öğrencileri katılabiliyor.Bireysel olarak katılınabilen yarışmaya,en fazla üç öğrenciden oluşan takımlar halinde katılımda olabiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: