Tiktok Sahibi ByteDance’dan Clubhouse benzeri Bir Uygulama Yolda

clubhouse

Yeni sosyal medya platformu olan Clubhouse,sesli sohbet imkanı sağlayan hızlı yükselen uygulamalardan biri olarak son dönemde gündemde oldukça popüler oldu.Şubat ayı başlarında Clubhouse uygulamasının Çin’de yasaklanması ile beraber,Tikto’ un sahibi ByteDance ‘in benzer bir uygulama geliştirdiği konuşuluyor.

Davet sistemi ile çalışan ve İOS kullanıcılarına sunulan,Clubhouse uygulamasında Twitter,Facebook,İnstagram dan farklı olarak,fotoğraf gönderimi,mesajlaşma yapılmıyor.Uygulamanın popüler olmasının ardından teknoloji şirketlerinin dikkatini çeken clubhouse uygulamasına benzer uygulamalar geliştirilme planları gündem oldu.Daha önce de Facebook’un bu konudaki planı duyulmuştu.

Tiktok’un sahibi ByteDance’in Çin pazarını hedefleyen, Clubhouse uygulamasına benzer bir uygulamanın hazırlığının ilk aşamasında olduğu Reuters’a konuşan kaynaklar tarafından söylenildi.

clubhouse benzer uygulama yolda

Clubhouse Nedir?

Clubhouse,sesli sohbet odaları aracılığı ile çalışan bir platformdur.Clubhouse uygulamasında sohbet odalarında 8000 kişiye kadar kullanıcıya ulaşılabilme potansiyeline sahiptir.Davet sistemi ile çalışan Clubhouse uygulamasına,bir tanıdık daveti ile katıllınabilinmektedir.Eğer kişilerin davet edecek tanıdıkları yok ise,üyelik işlemlerinin tamamlanması için sistem tarafından sıraya alınılmaktadırlar.

Değişik konularda kurulan sohbet odalarında,sohbet yöneticisinin izni ile sohbete dahil olunabilinmekte veya sadece dinleyici olarak katılınabilinmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: