Uzaktan Eğitim Kalıcı Mı Olacak?

Pandemi sürecinde,bir yılını dolduran uzaktan eğitim artık kalıcı mı olacak?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,uzaktan eğitim ve yüzyüze eğitim süreçleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu!

Koronovirüs vakalarının da artmasıyla,okullarda vaka çıkan sınıflarda uzaktan eğitime devam edilmesi bazı sınıfların yüzyüze eğitim görmesi sonucunda tedirgin olan öğrenci ve veliler okullar tekrar kapanacak mı?Yüzyüze eğitime devam edilebilecek mi?Uzaktan eğitim kalıcımı olacak?Sorularına cevap arıyor.

uzaktan eğitim

Uzaktan Eğitim Kalıcı Mı Oluyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak” Eba alt yapımızı güçlendirdik.Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu.Bumdan sonraki süreçte hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni bir yol haritası belirleyeceğiz.Bir çok okulumuzun buna ilişkin altyapısı uygun”dedi.

Selçuk,şunları söyledi:

eba

Dijitalleşme Hızlandı!

Uzaktan eğitim dönemi,oluşturduğu güçlüklerin yanında büyük fırsatlarda getirdi.Bakanlığımız tarafından yıllardır gerçekleştirilmeye çalışılan eğitim-öğretim ortamlarının teknolojiyle bütünleştirilmesi çalışmaları için bir kaldıraç görevi gördü.Bakanlığımızın halihazırda var olan altyapısı,uzaktan eğitimin başlaması ile daha da güçlendirilerek öğretmenlerimiz,öğrenciler ve veliler tarafından daha sık kullanıldı.EBA platformu dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi haline geldi.

uzaktan eğitim kalıcı mı?

Ortaokul Öğrencileri Uzaktan Eğitime Daha Kolay Adapte Oldu!

Uzaktan eğitimde küçük yaş gurubundaki öğrencilerimizde,gelişim düzeyinin getirdiği faktörlere bağlı olarak bazı zorluklar yaşandı.Ortaokul öğrencileri ise uzaktan eğitime daha kolay adapte oldu.Süreci daha kolay yönettik.

Okullar Tekrar Kapanacak Mı?

Okulların tekrardan kapanması ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.Okulların kapanıp kapanmayacağı ile ilgili bilgiler için bir sonraki yapılacak olan kabine toplantısı merakla beklenmekte!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: